Eng

מכל חלון נשקף קסם אחר

על המלון

האוריינט פוגש את המערב

מבעד לקשתות

הכניסה למלון אלמינה מבעד לקימורי קשתות האבן שלו, כמו פותחת אשנב לסגנון החיים המלוטש והמלכותי שאפיין את אצולת הממון במאה שעברה. אורחי המלון, השוכנים בסמוך לטבורן המפותל של סמטאות יפו העתיקה, שבים לאווירה הנוסטלגית המהפנטת של ימי המנדט הבריטי, לתקופה בה עיר הנמל המשגשגת עוד היתה מנוקדת כולה בפרדסים ושימשה כמוקד התרבות והתעשייה של ישראל.

חיים חדשים
כיום, זוכה מלון אלמינה לחיים חדשים באמצעות שניים מהיוצרים הנודעים בעולם, מיכאל אזולאי – אדריכל ומעצב פנים המתמחה בין היתר בעיצוב מלונות ואתרי נופש בעולם, ורון ארד, אדריכל ומעצב בעל שם עולמי החתום על עיצוב מוזיאון חולון, מוזיאון הבאוהאוס בתל אביב ואשר עבודותיו מוצגות במוזיאונים החשובים בעולם. השניים עסקו רבות בפיענוח החוויה ההיסטורית הייחודית ותרגומה לאורח החיים העכשווי, תוך שהם מחדשים את המבנה בסגנון ארט דקו מוקפד ובכך מבטיחים את מעמדו של המלון כאבן חן יפואית נדירה.

מכל חלון נשקף קסם אחר
מלון אלמינה ('אלמינה': נמל, בערבית), נוסטלגי ומודרני כאחד, מציע חווית אירוח מפוארת ובלתי נשכחת בלב יפו. מלון הבוטיק האינטימי ממוקם במרחק הליכה קצרה מהים, סמוך לשוק הפשפשים שאינו נח לרגע – וקרוב לכל מקומות הבילוי הנחשקים. האורחים שוכנים ברחוב רזיאל הצבעוני והתוסס ולעת ערב, מוזמנים להשאיר מאחוריהם את השיגרה, להתמסר לקסם האוריינטלי המיוחד המעורב בשיק האירופאי המהודר, להביט מבעד לחלונות המקושתים אל השקיעות המופלאות ולהתבשם מריחות העיר המיוחדת ומשרידיה ההיסטוריים.

 

האוריינט פוגש את המערב

המבנה עשוי כולו מאבן האופיינית לתקופה העותמאנית, הוקם לפני כמאה שנה כבית מגורים פרטי שיועד לאצולה העשירה. כדי להתאים אותו לזמנים המודרניים, השתמש מיכאל אזולאי בשלד הקלאסי ובקווי המתאר של המבנה, תוך שהוא מביא לידי ביטוי סגנון עכשווי והוויה עיצובית השזורה בצבע ועליזות. רצפות העץ עטויות בטקסטיל ובשטיחים אפריקאים צבעוניים. יצירות אמנות עכשוויות וסלים דקורטיביים קלועים, בולטים נוכח מראה החלונות האופייניים, ואלה, בקסם המיוחד השמור להם, מגלים בכל פעם מראה אחר. מאחד ניבט הים, מהשני מציצים שרידים היסטוריים ומאחרים, צבעים ותנועה המשתנים כל העת. ריהוט מודרני ונגיעות של גוונים עליזים בהם צהוב מעושן ואדום ארגמן, מפיחים אוירה של פאר בחלל בן מאה השנים. הבחירות העיצוביות הייחודיות, מאפשרות חיבור בין מרחב והחדרים לגולת הכותרת של המלון, הגג המרהיב שלו.

גג מרהיב ופסל אייקוני
הגג של מלון אלמינה, הקרוי "A La Gag", תוכנן על ידי מעצב העל רון ארד, ומשמש נקודת תצפית מרהיבה ממנה אפשר להשקיף על קו הרקיע של תל אביב תוך כדי התמסרות למוזיקה מלטפת והתענגות על קוקטייל ייחודי. את הגג מחפה פסל אייקוני עוצר נשימה, המשמש כגוף אור גמיש הלוכד את קרני האור ומאפשר לצללים לרקד תחתיו. רהיטי הגג, עבודת אמנות בפני עצמה, הם תוצאה של שיתוף פעולה ייחודי בין רון ארד לחברת Moroso, חיבור שהוליד ליין חדש של ריהוט שנקלע ביד על ידי בעלי מלאכה צעירים מהעיר דקר בסנגל, ומוצג לראשונה באלמינה.. כל פריט תוכנן כדי לאפשר את קיומו של רגע ייחודי, יפה ומלא השראה בראש הגג המבוקש ביותר ביפו, או במילותיו של האדריכל עצמו: "הגג שמח, הרהיטים שמחים, אני מקווה שהמבקרים יהיו שמחים עוד יותר".

הזמן חדר

דילוג לתוכן